O AEGEE

KIM JESTEŚMY?

aegee-europe-logoEuropejskie Forum Studentów AEGEE (czyt ae:że) jest pozarządową i politycznie niezależną, niekomercyjną, największą interdyscyplinarną organizacją studencką w Europie. AEGEE (czego francuskim rozwinięciem jest Association des États Généraux des Étudiants de l’Europe) za główny cel stawia sobie rozwijanie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa przez promowanie współpracy, komunikacji i integracji między młodymi ludźmi w Europie i poza jej granicami.

AEGEE bierze udział w polityce na najwyższym poziomie, promując ideały takie jak: otwartość w wyższej edukacji, pokój i bezpieczeństwo, aktywne obywatelstwo i wymiana kulturalna, jest pionierem dyskusji tematycznych, zajmując się m.in. zagadnieniami bezpieczeństwa, ekologii, Środkowego Wschodu, międzynarodowej mobilności pracy, europejskiej gospodarki, dodatkowo – europejskimi relacjami, AIDS i prawami człowieka. AEGEE jest aktywne nie tylko na kontynencie europejskim, zajmuje się również zagadnieniami współpracy transatlantyckiej.

NASZ PRESTIŻ:

  • AEGEE Europe było jednym z pierwszych europejskich NGO powstającym poza żelazną kurtyną,
  • AEGEE stanowczo popiera ciągłość programu Erasmusa. Bez m.in. AEGEE 1 220 000 studentów Erasmusa w latach 1989 – 2004 nie miałoby szansy, by studiować za granicą!
  • Nasza organizacja jest wspierana przez Komisję Europejską, posiada status doradcy Rady Europy i ONZ, jest członkiem Europejskiego Forum Młodzieży, współpracuje również z UNESCO i OBWE,
  • AEGEE oferuje poparcie studentom w Bośni, ruchom demokratycznym w Serbii i na Ukrainie, ustanawia program stypendium dla studentów z Bałkanów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>