Network Meeting Kraków 2015 – relacja

Network Meeting Kraków 2015

Awaken the Dragon

12241332_988496497874516_1674982751636080534_n

Od 26 do 29 listopada 2015 roku działa się magia.

Wyobraźcie sobie ponad 130 uczestników z Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch i innych krajów Europy goszczonych przez AEGEE-Kraków (nie od dziś wiadomo, że AEGEE-Kraków to synonim jakości na najwyższym poziomie),  którzy przyjechali by wymieniać się doświadczeniami umiejętnościami i co najważniejsze AEGEE spirit’em.

Do Krakowa pojechało jedenastu uśmiechniętych katowickich „aeżaków” biorących aktywny udział w warsztatach, dyskusjach oraz oczywiście imprezach integracyjnych (o tym później ;)).

W czwartek 26 listopada, odbyła się gra miejska wraz z imprezą integracyjną, której tematem przewodnim byli super bohaterzy.

W piątek odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia, na której prelegentami byli Jasiek Mela – zdobywca dwóch biegunów oraz Rafał Brzoska – założyciel paczkomatów Inpost, 28 najbogatszy Polak w 2014 roku.  Po zakończeniu warsztatów odbyły się urodziny AEGEE-Kraków wraz z prywatnym, rock’owym koncertem.

W sobotę czekał nas kolejny intensywny dzień szkoleń z Public Relations, Human Resources, Fundraising-u oraz bardzo ciekawe zajęcia z Civic Education WG, po południu czekały nas warsztaty prowadzone przez bliźniaczą organizację BEST mające na celu przekazanie niezbędnej wiedzy z zakresu budowania drużyny.  Po kolacji, czekała nas noc europejska z małym śląskim akcentem.

Niedzielne zakończenie było wyjątkowo emocjonalne, nie tylko dlatego, że kończył się długo wyczekiwany nieziemski, świetnie zorganizowany event, nawet nie tylko dlatego, że musieliśmy się rozstać z naszymi przyjaciółmi z całej Europy, oprócz tego wszystkiego nasza wspaniała Network Commissioner Marta Wnuk kończyła kadencję na rzecz Malwiny Zielińskiej, wraz z nią swoje kadencje kończyło dwóch Subcommissions z Katowic – Dawid Cegła oraz Mateusz Dokurno. Serdecznie dziękujemy całemu teamowi subcomów na czele z Martą Wnuk, wielkie dzięki za poświęcenie, zaangażowanie i uśmiech, jesteście prawdziwymi liderami !

Do Katowic wróciliśmy, co nie jest zaskoczeniem, z syndromem post-eventowej depresji, zarówno niewyspani, zmęczeni, przeziębieni jak i naładowani energią, pasją i chęcią do działania jak nigdy dotąd. Nie, nie jesteśmy smutni, że się skończyło, jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam być. AEGEE-Katowice – wszystko jeszcze przed nami !

Tomasz Kurzeja

Relacja zdjęciowa – TU