Kurs na świat

logo_kursnaswiat„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.” Św. Augustyn

Konferencja Kurs na Świat jest projektem mającym na celu przedstawienie szeroko pojętej idei podróżowania. Stało się ono życiową pasją dla dużej liczby osób, które bez względu na ewentualne przeszkody, spełniają swoje marzenia. W wydarzeniu wzięli udział właśnie tacy podróżnicy, którzy opowiedzieli o swojej pasji i odwiedzonych przez siebie miejscach.

Była to okazja do poznania ich niestandardowych sposobów na podróżowanie oraz usłyszenia niezwykłych sytuacji, które ich w drodze spotkały. Były to prezentacje tematyczne, ale nie tylko, chcieliśmy również przedstawić punkt widzenia dyplomatów, którzy wypowiedzieli się na temat kultury i zwyczajów panujących za granicą.

Kurs na Świat organizowany jest przez studentów dla studentów, AEGEE Katowice chce pokazać swoim rówieśnikom szerokie możliwości, które stoją przed nimi na wyciągnięcie ręki. Z własnego doświadczenia wiemy, że podróże kształcą, zmieniają poglądy, pokazują świat jakiego nie znamy. Organizując to wydarzenie chcieliśmy zarazić innych pasją wędrowania po nim!

Ta jednodniowa konferencja, odbyła się 17 kwietnia, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

 

pobrane-1LOGO_BEZDROZA_2007_POZIOM-1024x383logo
portal